Nie lękajcie się

mo / Październik 2


Premiera: październik 2008 r. /​ Centrum Eduka­cyjne im. Jana Pawła II w Gliwicach

„Nie lękajcie się” to montaż poetycko-muzyczny przygotowany przez nas w trzydzieści lat po wyborze Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Listy do Karola Wojtyły, które stanowią trzon spektaklu, w symboliczny sposób starają się przekazać i zinterpretować naukę papieża. Są jednocześnie bardzo osobistymi wypowiedziami na temat lęku, nadziei, modlitwy, miłosierdzia, miłości i śmierci. Dotykają one różnych tematów, ale można powiedzieć, że każdy z nich jest efektem rezonansu jaki wciąż wywołują w duszach słowa „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

Całość przeplata poezja księdza Twardowskiego, która w swej filozoficznej prostocie wyjaśnia w pogodny sposób trudne prawdy oraz prowokuje do uśmiechu, a także zadumy i ponownego przemyślenia pewnych prawd i wymagań naszej wiary.

Spektakl ten zagraliśmy także w maju roku 2009, z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II.

reży­seria: Agata Wieczorek i Maciej Omylak

scena­riusz: Agata Wieczorek

obsada: Aga Branach, Maja Magiera, Mata Senderska, Michał Piprowski, Kuba Spiryn, Ola Grzybek, Ewelina Gałęza, Paweł Baran, Ola Jędruch, Paulina Floryan, Magda Wojtacha, Kamil Wasilewski, Renata Polifke, Maciek Omylak, Paulina Kazimierak, Ola Bodora, Maciek Smółka

oprawa muzyczna: Maciej Smółka i Paweł Baran