Przyjmuję (opis i galeria)

mo / Październik 2


Premiera: październik 2009r. / ​Centrum Eduka­cyjne im. Jana Pawła II w Gliwicach

„W posłuszeństwie wiary wobec Chrystusa, mojego Pana, zawierzając Matce Chrystusa i Kościoła – świadom wszystkich trudności – przyjmuję”. Słowa te, wypowiedziane przez Karola Wojtyłę na początku Jego pontyfikatu, stały się inspiracją kolejnego spektaklu dedykowanego naszemu patronowi.

Poprzez ukazanie sylwetek osób, które na różne sposoby zmagają się z Hiobowym problemem przyjmowania od Boga zarówno dobra, jak i zła, próbujemy zastanowić się nad kondycją dzisiejszego świata oraz ludzkich sumień. Stawiając człowieka oko w oko z klęską i cierpieniem, z marzeniami i miłością, chcemy pokazać siłę pokory i zgody na świat, objawiającą się w słowach: „Tak, przyjmuję – przyjmuję mój los.”

Spektakl został przygotowany na okoliczność Dni Papieskich 2009r., a jego fragmenty zagraliśmy na podsumowaniu hospicyjnej kwesty pierwszolistopadowej w gliwickim klubie „Perełka”.

 

reży­seria: Agata Wieczorek i Maciej Omylak

scena­riusz: Agata Wieczorek

obsada: Michał Piprowski, Paulina Floryan, Maciej Omylak, Patrycja Nosiadek, Paweł Baran, Paulina Floryan, Dominika Krawczyk, Ola Grzybek, Paulina Sobieraj, Aga Branach, Ola Bodora

oprawa muzyczna: Maciej Smółka i Paweł Baran